radca prawny, partner

Wyświetl profil LinkedIn użytkownika Agata Adamczyk


Włada językami obcymi: angielskim, francuskim oraz hiszpańskim.

Obszary praktyk:

  • umowy w obrocie gospodarczym krajowym i międzynarodowym,
  • prawo spółek,
  • procesy gospodarcze. 


Drogę zawodową rozpoczęła w 2000 r. Doświadczenie zdobyła pracując przede wszystkim w renomowanych kancelariach działających w Krakowie i Warszawie. Posiada również doświadczenie jako in-house lawyer, dzięki czemu łatwo komunikuje sie z menadżerami zorientowanymi na rezultat. W latach 2004 i 2005 odpowiedzialna za sprawy prawne w sektorze telekomunikacyjnym COMARCH S.A. Od 2006 roku wykonywała zawód radcy prawnego w kancelarii Forystek & Partnerzy. W latach 2006-2008 w ramach tej kancelarii prowadziła między innymi obsługę prawną spółek wchodzących w skład grupy kapitalowej TELE-FONIKA KABLE.

 

W 2009 roku wystąpiła z kancelarii Forystek & Partnerzy w randze Partnera i założyła kancelarię prawa gospodarczego Agata Adamczyk & Współpracownicy. Od czerwca 2018 r. wspólniczka w kancelarii Adamczyk, Liber & Współpracownicy.

Zainteresowania zawodowe mecenas Agaty Adamczyk koncentrują się wokół zagadnień związanych z bieżącym oraz strategicznym doradztwem dla przedsiębiorców. Zdobyła bogate doświadczenie w prowadzeniu negocjacji umów w obrocie gospodarczym krajowym i międzynarodowym. Prowadziła projekty transgraniczne w branży lotniczej, hotelarskiej i nieruchomościowej. Uczestniczyła w projektach z zakresu prawa spółek, obejmujących zakładanie, przekształcanie oraz łączenie podmiotów w różnych formach prawnych.

Posiada doświadczenie w obsłudze prawnej sektora IT, w szczególności w zakresie umów wdrożeniowych systemów informatycznych, umów licencyjnych oraz umów przeniesienia praw autorskich do oprogramowania.

Kształciła się na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, Columbus School of Law w Waszyngtonie oraz na Uniwersytecie w Montpellier. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu francuskiego prawa gospodarczego organizowane przez Wydział Prawa, Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu w Orleanie.

W latach 2009/2010 uczestniczyła w projekcie przygotowującym do reprezentowania Klientów przed Sądami Unii Europejskiej. W jego ramach uzyskała również dyplom z wyróżnieniem w zakresie prawniczego języka francuskiego, przyznawany przez Izbę Przemysłowo-Handlową w Paryżu.

Prelegent na konferencjach – m.in. Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej, Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie, Chambre de Commerce et d’Industrie de Lyon, Escuelas de Práctica Jurídica, stowaryszenia Droit & Comerce w Paryżu.

Autorka publikacji w prasie prawniczej.

Prywatnie pasjonuje się jazdą konną, uprawia jogę i jeździ na nartach.