Mecenas Agata Adamczyk nominowana do tytułu Profesjonaliści FORBESA

Jest nam niezwykle miło poinformować, że Mecenas Agata Adamczyk została nominowana przez prestiżowy magazyn FORBES do tytułu Profesjonalisty Forbesa 2014 w kategorii Zawody Zaufania Publicznego: Radca Prawny. 

Organizatorzy konkursu wskazują, że jego celem jest wybranie i uhonorowanie najbardziej cenionych przez środowisko prawnicze i społeczeństwo przedstawicieli zawodu radcy prawnego z poszczegolnych województw. Podkreślają, że ich życzeniem jest, aby były to osoby wyróżniające się jakością swojej działalności profesjonalnej, cechujące się nieposzlakowaną opinią, a równocześnie aktywne społecznie i angażujące się w działalność charytatywną lub kulturalną oraz reprezentujące najwyższe standardy etyczne i zawodowe. Zamysłem FORBES jest wyłonienie Ambasadorów swojej profesji.


 

Po zebraniu nominacji, sylwetki nominowanych zostały umieszczone w  serwisie internetowym FORBES, a jego Czytelnicy są zachęceni do głosowania na najlepszych według nich Profesjonalistów. Reprezentanci zawodu, którzy zdobędą najwięcej głosów zostaną zwycięzcami zestawienia Profesjonalistów. 

Jeśli życzą sobie Państwo oddać głos - można to zrobić tutaj:

http://www.forbes.pl/profesjonalisci-forbesa,kategoria,989,1.html 


Wyniki konkursu "Profesjonaliści Forbesa 2014" ukażą się w październiku, zarówno w wersji papierowej magazynu Forbes, jak i na stronie internetowej.

  
Międzynarodowa konferencja o europejskim prawie pracy - 06.VI.2014

Mecenas Agata Adamczyk, jako Przewodnicząca Komisji do spraw Współpracy z Zagranicą Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie, jest inicjatorką i współorganizatorem z ramienia OIRP międzynarodowej konferencji poświęconej europejskiemu prawu pracy i ubezpieczeń społecznych. W nowoczesnej gospodarce przedsiębiorstwa coraz częściej przekraczają granice Państw Członkowskich UE, a mobilność pracowników i podejmowanie przez nich pracy w różnych jurysdykcjach, stały się oczywistością. Jak pracodawcy i pracownicy mogą sprawnie i z korzyścią dla siebie poruszać się w gąszczu przepisów obowiązujących w różnych krajach? Temu zagadnieniu poświęcona będzie konferencja połączona z dorocznym kongresem Stowarzyszenia Adwokatów Europejskich (EAL-AEA) z siedzibą w Brukseli. Odbędzie się ona w Krakowie, w hotelu Andel's, 6 czerwca 2014 r.

 

Uczestnikami wydarzenia będą radcowie prawni i adwokaci z Polski oraz z zagranicy. Będzie to zatem forum prawników-praktyków z różnych jurysdykcji.

 

Więcej informacji na:

http://www.oirp.krakow.pl/KonferencjapracodawcaIPracownik.html

 
Uczestniczymy w dwóch projektach z branży biotechnologicznej

 

 

Jeden z naszych Klientów - innowacyjna firma z branży biotechnologicznej - z sukcesem zakończył negocjacje kontraktów dotyczących współpracy naukowo-badawczej z dwiema wiodącymi firmami z branży biofarmaceutycznej: Merck Serono z siedzibą w Niemczech oraz H3 Biomedicine z siedzibą w USA. Projekty te dotyczą opracowania przełomowych, genetycznie zindywidualizowanych leków przeciw nowotworom.

 

Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w tych negocjacjach oraz w pracach nad dokumentacją kontraktową, jako lokalna kancelaria odpowiedzialna za kwestie wynikające z prawa polskiego. Pracowaliśmy u boku specjalizujących się w life science prawników z międzynarodowej kancelarii prawnej WilmerHale, biura w Bostonie oraz we Frankfurcie. Cieszymy się, że mieliśmy okazję brać udział w pracach nad tak interesującymi projektami oraz wspólnie z tak renomowanymi prawnikami.

 

Naszemu Klientowi życzymy dalszych sukcesów naukowych oraz komercyjnych.  

 
Kancelaria Agata Adamczyk & Współpracownicy przyjmuje adwokatów z Iranu

W dniach 14-15 października 2013 r. w Krakowie odbyła się wizyta 35 irańskich adwokatów zajmujących się prawem gospodarczym, prawem cywilnym, rodzinnym oraz prawami człowieka. Wielu z nich to profesorowie na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Teheranie oraz osoby aktywnie działające na rzecz promocji praworządności w Iranie. Mec. Agata Adamczyk - jako Przewodnicząca Komisji do spraw Współpracy z Zagranicą Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie zorganizowała spotkania irańskich prawników z sędziami, radcami prawnymi i adwokatami w Krakowie oraz ich udział rozprawach: karnej i cywilnej. Mieliśmy przyjemność gościć naszych irańskich kolegów również w naszej Kancelarii.

 

Fotorelacja na naszym profilu na facebooku

 
«pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia»

Strona 3 z 7

Copyright (C) Agata Adamczyk - Kraków 2010
Zdjęcia: Jacek Nosal