Świętujemy closing naszej największej transakcji nieruchomościowej

Zamknęlismy z powodzeniem największą w tym roku transakcję nieruchomościową, którą prowadziliśmy dla naszego Klienta z branży produkcji opakowań. 

Po kilku miesiącach negocjacji oraz rozwiązaniu zawiłości podatkowych, Strony podpisały umowę sprzedaży nieruchomości przemysłowej w Łodzi. 

Nastepny krok to otwarcie fabryki i rozpoczęcie produkcji!

 

Transakcję z ramienia kancelarii prowadziła radca prawny Agata Adamczyk.

 
Mecenas Bartłomiej Liber - sukces w negocjacjach i rozwiązanie długotrwałego konfliktu


Mecenas Bartłomiej Liber z sukcesem zakończył negocjacje dotyczące długotrwałego sporu korporacyjnego w jednej ze śląskich spółek z branży przemysłu stalowego. 


W wyniku jego interwencji rozwiązany został konflikt wspólniczy zagrażający dalszemu funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. 


Cieszymy się z sukcesu i trzymamy kciuki za Spółkę na nowym etapie jej działalności w biznesie!

 
Nowy francuskojęzyczny projekt joint-venture budowy fabryki opakowań

Kancelaria Agata Adamczyk & Współpracownicy prowadzi kolejny projekt francuskojęzyczny. Tym razem wspieramy klienta z Francji w negocjacjach z partnerem polskim, które dotyczą utworzenia spółki joint-venture i budowy fabryki specjalistycznych opakowań w środkowej Polsce. Wspólne przedsięwzięcie ma doprowadzić do utworzenia nowych miejsc pracy, z czego bardzo się cieszymy. 

W połowie czerwca 2016 r. Strony pomyślnie zamknęły pierwszy etap negocjacji. Przed nami kolejne kroki, które - przy wysiłku wszystkich uczestników - doprowadzą do zadowalającego rezultatu. Produkcja powinna ruszyć w połowie 2017 r.

 
Mec Agata Adamczyk prelegentką na seminarium dotyczącym transakcji M&A

Mec Agata Adamczyk była prelegentką na międzynarodowym seminarium z zakresu transakcji M&A organizowanym przez Association International des Jeunes Avocats w Budapeszcie, w dniach 21-13 kwietnia 2016 r. Tematem panelu dyskusyjnego była ochrona wspólników spółek prawa handlowego na wypadek ich wystąpienia lub wykluczenia ze spółki (tzw. exit price). W szczególności omawiane były klauzule chroniące wspólników przed zaniżoną wypłatą, metody wyceny udziałów i akcji, dopuszczalne regulacje w umowach i statutach. Omowiono także funkcjonujące na rynku modele klauzul bad leaver - good leaver oraz deadlock. 

Polskie regulacje prawne z zakresu prawa spółek i orzecznictwo Sądu Najwyższego zostały porównane z modelami funkcjonującymi we Francji, Szwajcarii, na Węgrzech i we Wloszech. 

 
«pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia»

Strona 1 z 7

Copyright (C) Agata Adamczyk - Kraków 2010
Zdjęcia: Jacek Nosal