Kancelaria na Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw
There are no translations available.

 

Jak co roku bierzemy udział w Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach w dniach 16-18 września 2013 r. Tegoroczny kongres poświęcony będzie współpracy i kooperacji firm sektora MŚP w wymiarze regionalnym, krajowym i międzynarodowym. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski, Przewodniczący Komisji Europejskiej José Manuel Barroso oraz Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schultz. W trakcie obrad kongresu toczą się interesujące dyskusje z udziałem przedsiębiorców, przedstawicieli nauki, administracji publicznej oraz sektora finansowego na temat możliwości dostępnych aktualnie polskiej gospodarce oraz wyzwań, jakie stoją przed biznesem.

 

Więcej o kongresie: http://www.kongresmsp.eu/

 
Jesteśmy patronem merytorycznym Ekspedycji IV Kongo
There are no translations available.

Kancelaria Prawna Agata Adamczyk & Współpracownicy jest Patronem samochodowo-motocyklowej wyprawy do serca Afryki - Expedycja IV Kongo - która odbywa się w czerwcu i lipcu 2013 r. Kierując się zasadą, która nam przyświeca w codziennej pracy: "Razem zdobędziemy szczyt!", objęlilśmy obsługą prawną projekt wyprawy oraz jej organizatora - firmę Morgan Advertising Sp. z o.o. Jest to czwarta: po Chinach, Maroko oraz wybrzeżach Morza Czarnego, takiego typu wyprawa, prowadzona przez tego organizatora. Tegoroczna ekspedycja prowadzi bezdrożami Afryki, przez Maroko, Mauretanię, Senegal (etap samochodowy), a następnie samolotem do Kongo (etap motocyklowy) - łącznie niemal 14 tys km. Podróżnicy nie tylko poznają lokalny koloryt i kulturę afrykańską, ale także zmierzą się z afrykańską przyrodą, klimatem oraz własnymi ograniczeniami.   

 

Więcej informacji o wyprawie: http://e4kongo.pl/?page_id=29

 

 

Zapraszamy do śledzenia losów uczestników ekspedycji na stronie Facebooka: https://www.facebook.com/e4kongo

 

 

 
Mec.Agata Adamczyk wybrana do Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie
There are no translations available.

W dniu 18 czerwca 2013 r. mecenas Agata Adamczyk została wybrana przez do Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie. Po ukonstytuowaniu się Rady została wybrana do pełnienia funkcji Przewodniczącej Komisji Zagranicznej OIRP. Będzie odpowiedzialna za nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów międzynarodowych małopolskiego samorządu radcowskiego.

 

Cieszymy się z zaufania, jakim obdarzyli Agatę Adamczyk koledzy i koleżanki radcowie prawni z naszego regionu. Od roku 2008 pracuje ona na rzecz samorządu jako członek Komitetu Zagranicznego Krajowej Rady Radców Prawnych. Jest również reprezentantem polskiej palestry w Europejskiej Radzie Adwokatur (The Council of Bars and Law Societies of Europe - CCBE), gdzie uczestniczy w pracach komisji do spraw prawa konkurencji. W 2010 roku otrzymała srebrną odznakę Zasłużonej dla Samorządu Radców Prawnych. Obecnie będzie wykorzystywać swoje doświadczenie również w pracy na rzecz Izby krakowskiej.

 
Międzynarodowa konferencja o transgranicznym spadkobraniu
There are no translations available.

W dniach 14-15 czerwca 2013 r. braliśmy udział w międzynarodowej konferencji organizowanej przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Gdańsku wspólnie z Europejskim Stowarzyszeniem Prawników w Brukseli (AEA-EAL Association Européenne des Avocats – European Association of Lawyers).

Konferencja była poświęcona przepisom Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 4 lipca 2012 r. nr 650/2012 w sprawie jurysdykcji, prawa właściwego, uznawania i wykonywania orzeczeń (…) w zakresie postępowań spadkowych. Nowe regulacje wejdą w życie w dniu 17 sierpnia 2015 r. i będą miały kluczowe znaczenie dla kwestii dziedziczenia we wszystkich sytuacjach, gdy spadkodawcy lub majątku spadkowego tyczy się element zagraniczny, np. miejsce Polaków zamieszkujących i pracujących zagranicą oraz posiadających majątek w Polsce, a jednocześnie w innych krajach UW. Rozporządzenie wpłynie także na ocenę stosunków w przedsiębiorstwach w razie śmierci wspólnika lub właściciela.

 

Należy się spodziewać, że w nadchodzących latach kwestie te zyskają na znaczeniu również w Polsce, ze względu na rosnącą mobilność Polaków i zawieranie przez nich związków małżeńskich z osobami z innych krajów Unii Europejskiej.

 
«StartZurück1234567WeiterEnde»

Seite 4 von 7

Copyright (C) Agata Adamczyk - Kraków 2010
Zdjęcia: Jacek Nosal