Międzynarodowa konferencja o europejskim prawie pracy - 06.VI.2014
There are no translations available.

Mecenas Agata Adamczyk, jako Przewodnicząca Komisji do spraw Współpracy z Zagranicą Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie, jest inicjatorką i współorganizatorem z ramienia OIRP międzynarodowej konferencji poświęconej europejskiemu prawu pracy i ubezpieczeń społecznych. W nowoczesnej gospodarce przedsiębiorstwa coraz częściej przekraczają granice Państw Członkowskich UE, a mobilność pracowników i podejmowanie przez nich pracy w różnych jurysdykcjach, stały się oczywistością. Jak pracodawcy i pracownicy mogą sprawnie i z korzyścią dla siebie poruszać się w gąszczu przepisów obowiązujących w różnych krajach? Temu zagadnieniu poświęcona będzie konferencja połączona z dorocznym kongresem Stowarzyszenia Adwokatów Europejskich (EAL-AEA) z siedzibą w Brukseli. Odbędzie się ona w Krakowie, w hotelu Andel's, 6 czerwca 2014 r.

 

Uczestnikami wydarzenia będą radcowie prawni i adwokaci z Polski oraz z zagranicy. Będzie to zatem forum prawników-praktyków z różnych jurysdykcji.

 

Więcej informacji na:

http://www.oirp.krakow.pl/KonferencjapracodawcaIPracownik.html

 
Uczestniczymy w dwóch projektach z branży biotechnologicznej
There are no translations available.

 

 

Jeden z naszych Klientów - innowacyjna firma z branży biotechnologicznej - z sukcesem zakończył negocjacje kontraktów dotyczących współpracy naukowo-badawczej z dwiema wiodącymi firmami z branży biofarmaceutycznej: Merck Serono z siedzibą w Niemczech oraz H3 Biomedicine z siedzibą w USA. Projekty te dotyczą opracowania przełomowych, genetycznie zindywidualizowanych leków przeciw nowotworom.

 

Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w tych negocjacjach oraz w pracach nad dokumentacją kontraktową, jako lokalna kancelaria odpowiedzialna za kwestie wynikające z prawa polskiego. Pracowaliśmy u boku specjalizujących się w life science prawników z międzynarodowej kancelarii prawnej WilmerHale, biura w Bostonie oraz we Frankfurcie. Cieszymy się, że mieliśmy okazję brać udział w pracach nad tak interesującymi projektami oraz wspólnie z tak renomowanymi prawnikami.

 

Naszemu Klientowi życzymy dalszych sukcesów naukowych oraz komercyjnych.  

 
Kancelaria Agata Adamczyk & Współpracownicy przyjmuje adwokatów z Iranu
There are no translations available.

W dniach 14-15 października 2013 r. w Krakowie odbyła się wizyta 35 irańskich adwokatów zajmujących się prawem gospodarczym, prawem cywilnym, rodzinnym oraz prawami człowieka. Wielu z nich to profesorowie na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Teheranie oraz osoby aktywnie działające na rzecz promocji praworządności w Iranie. Mec. Agata Adamczyk - jako Przewodnicząca Komisji do spraw Współpracy z Zagranicą Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie zorganizowała spotkania irańskich prawników z sędziami, radcami prawnymi i adwokatami w Krakowie oraz ich udział rozprawach: karnej i cywilnej. Mieliśmy przyjemność gościć naszych irańskich kolegów również w naszej Kancelarii.

 

Fotorelacja na naszym profilu na facebooku

 
Mec. Agata Adamczyk otrzymała tytuł Ambasadora Przedsiębiorczości Kobiet
There are no translations available.

 

Z przyjemnością informujemy, że Mecenas Agata Adamczyk została nagrodzona tytułem Ambasadora Przedsiębiorczości Kobiet. Program Ambasadorów Przedsiębiorczości został objęty Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pani Anny Komorowskiej.

 

Wśród dotychczas odznaczonych znalazły się takie kobiety biznesu jak Mecenas Beata Gessel Kalinowska vel Kalisz (kancelaria Gessel), Pani Beata Batycka (firma Batycki), Pani Maria Waliczek (firma kosmetyczna Farmona) czy Pani Sonia Draga (wydawnictwo Sonia Draga). Cieszymy się z tego wyróżnienia Agaty i przyjmujemy je jako nagrodę dla całej Kancelarii za codzienne wysiłki Zespołu.

 

Uroczyste wręczenie odznaczeń dla Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet odbyło się w dniu 16 września 2013 r. w ramach Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, jaki rokrocznie odbywa się w Katowicach pod patronatem Przewodniczącego Komisji Europejskiej José Manuela Barroso oraz Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martina Schultza.  

 


 

Więcej na:

http://www.kongresmsp.eu oraz http://www.ambas.pl/

 
«StartZurück1234567WeiterEnde»

Seite 3 von 7

Copyright (C) Agata Adamczyk - Kraków 2010
Zdjęcia: Jacek Nosal