Mecenas Agata Adamczyk nominowana do tytułu Profesjonaliści FORBESA
There are no translations available.

Jest nam niezwykle miło poinformować, że Mecenas Agata Adamczyk została nominowana przez prestiżowy magazyn FORBES do tytułu Profesjonalisty Forbesa 2014 w kategorii Zawody Zaufania Publicznego: Radca Prawny. 

Organizatorzy konkursu wskazują, że jego celem jest wybranie i uhonorowanie najbardziej cenionych przez środowisko prawnicze i społeczeństwo przedstawicieli zawodu radcy prawnego z poszczegolnych województw. Podkreślają, że ich życzeniem jest, aby były to osoby wyróżniające się jakością swojej działalności profesjonalnej, cechujące się nieposzlakowaną opinią, a równocześnie aktywne społecznie i angażujące się w działalność charytatywną lub kulturalną oraz reprezentujące najwyższe standardy etyczne i zawodowe. Zamysłem FORBES jest wyłonienie Ambasadorów swojej profesji.


 

Po zebraniu nominacji, sylwetki nominowanych zostały umieszczone w  serwisie internetowym FORBES, a jego Czytelnicy są zachęceni do głosowania na najlepszych według nich Profesjonalistów. Reprezentanci zawodu, którzy zdobędą najwięcej głosów zostaną zwycięzcami zestawienia Profesjonalistów. 

Jeśli życzą sobie Państwo oddać głos - można to zrobić tutaj:

http://www.forbes.pl/profesjonalisci-forbesa,kategoria,989,1.html 


Wyniki konkursu "Profesjonaliści Forbesa 2014" ukażą się w październiku, zarówno w wersji papierowej magazynu Forbes, jak i na stronie internetowej.

  
Międzynarodowa konferencja o europejskim prawie pracy - 06.VI.2014
There are no translations available.

Mecenas Agata Adamczyk, jako Przewodnicząca Komisji do spraw Współpracy z Zagranicą Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie, jest inicjatorką i współorganizatorem z ramienia OIRP międzynarodowej konferencji poświęconej europejskiemu prawu pracy i ubezpieczeń społecznych. W nowoczesnej gospodarce przedsiębiorstwa coraz częściej przekraczają granice Państw Członkowskich UE, a mobilność pracowników i podejmowanie przez nich pracy w różnych jurysdykcjach, stały się oczywistością. Jak pracodawcy i pracownicy mogą sprawnie i z korzyścią dla siebie poruszać się w gąszczu przepisów obowiązujących w różnych krajach? Temu zagadnieniu poświęcona będzie konferencja połączona z dorocznym kongresem Stowarzyszenia Adwokatów Europejskich (EAL-AEA) z siedzibą w Brukseli. Odbędzie się ona w Krakowie, w hotelu Andel's, 6 czerwca 2014 r.

 

Uczestnikami wydarzenia będą radcowie prawni i adwokaci z Polski oraz z zagranicy. Będzie to zatem forum prawników-praktyków z różnych jurysdykcji.

 

Więcej informacji na:

http://www.oirp.krakow.pl/KonferencjapracodawcaIPracownik.html

 
Uczestniczymy w dwóch projektach z branży biotechnologicznej
There are no translations available.

 

 

Jeden z naszych Klientów - innowacyjna firma z branży biotechnologicznej - z sukcesem zakończył negocjacje kontraktów dotyczących współpracy naukowo-badawczej z dwiema wiodącymi firmami z branży biofarmaceutycznej: Merck Serono z siedzibą w Niemczech oraz H3 Biomedicine z siedzibą w USA. Projekty te dotyczą opracowania przełomowych, genetycznie zindywidualizowanych leków przeciw nowotworom.

 

Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w tych negocjacjach oraz w pracach nad dokumentacją kontraktową, jako lokalna kancelaria odpowiedzialna za kwestie wynikające z prawa polskiego. Pracowaliśmy u boku specjalizujących się w life science prawników z międzynarodowej kancelarii prawnej WilmerHale, biura w Bostonie oraz we Frankfurcie. Cieszymy się, że mieliśmy okazję brać udział w pracach nad tak interesującymi projektami oraz wspólnie z tak renomowanymi prawnikami.

 

Naszemu Klientowi życzymy dalszych sukcesów naukowych oraz komercyjnych.  

 
Kancelaria Agata Adamczyk & Współpracownicy przyjmuje adwokatów z Iranu
There are no translations available.

W dniach 14-15 października 2013 r. w Krakowie odbyła się wizyta 35 irańskich adwokatów zajmujących się prawem gospodarczym, prawem cywilnym, rodzinnym oraz prawami człowieka. Wielu z nich to profesorowie na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Teheranie oraz osoby aktywnie działające na rzecz promocji praworządności w Iranie. Mec. Agata Adamczyk - jako Przewodnicząca Komisji do spraw Współpracy z Zagranicą Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie zorganizowała spotkania irańskich prawników z sędziami, radcami prawnymi i adwokatami w Krakowie oraz ich udział rozprawach: karnej i cywilnej. Mieliśmy przyjemność gościć naszych irańskich kolegów również w naszej Kancelarii.

 

Fotorelacja na naszym profilu na facebooku

 
«StartZurück1234567WeiterEnde»

Seite 3 von 7

Copyright (C) Agata Adamczyk - Kraków 2010
Zdjęcia: Jacek Nosal